„Szép Tündérország támad föl szívemben…”

Adventi Gála

Hagyományainknak megfelelően ismét közös ünneplésre hívtuk iskolánk közösségét. Nagyon örültünk, hogy a szülők, a rokonok, a jelenlegi és a nyugdíjas pedagógusok, valamint mostani és régi diákjaink velünk együtt ünnepeltek. A 12 műsorszám sokféle témát ölelt fel: a vidám tánctól a kezdve a mély mondanivalóig mindenki megtalálhatta a számára legkedvesebbet.  Az ünnepet közös énekléssel zártuk. Ünnepi gálánk szép, meghitt karácsonyi hangulatot teremtett, amelyet mindenki hazavihetett az otthonába.

Boldog új évet kívánunk!

„Nem kívánok senkinek se különösebben nagy dolgot.
Mindenki, amennyire tud, legyen boldog.
Érje el, ki mit szeretne, s ha elérte, többre vágyjon, s megint többre.
Tiszta szívből ezt kívánom.
Szaporodjon ez az ország Emberségbe’, hitbe’, kedvbe’, s ki honnan jött, soha soha ne feledje. Mert míg tudod, ki vagy, mért vagy, vissza nem fognak a kátyúk…
A többit majd apródonként megcsináljuk.
Végül pedig azt kívánom, legyen béke. –
Gyönyörködjünk még sokáig a lehulló hópihékbe.”

Kányádi Sándor: Csendes pohárköszöntő újév reggelén

/container -->